Ručně vedené vozíky Toyota jsou neustále vylepšovány

19.09.2019

Konstruktéři Toyota neustále inovují oblíbené ručně vedené elektrické vozíky BT Levio a BT Staxio, aby co nejvíce odpovídaly často velmi různorodým potřebám zákazníků v jakémkoliv oboru.

V centru zájmu jsou především klíčové oblasti jako je produktivita, bezpečnost a efektivita manipulace. A jak se jim to daří?

Modely BT Levio a BT Staxio W-série, konkrétně ručně vedené nízkozdvižné vozíky BT LWE 140-250 a ručně vedené zakladače BT SWE 80L-200D jsou  nově vybaveny zajímavými a užitečnými prvky, které vylepšují jejich výkonnost a efektivitu v náročných nebo velmi specifických provozech při vykládce a nakládce v těsných prostorách, při zakládání ve výškách nebo při dlouhých přejezdech.

Všechny modely BT Staxio řady SWE 80L-140L jsou vybaveny přízdvihem podpůrných ramen a mohou bez problémů přepravovat dvě palety odpovídající hmotnosti najednou.

Model SWE 200D je speciálně konstruován a určen pro soustavnou dvoupaletovou manipulaci těžších nákladů. Vyšší nosnost a nebývalá odolnost vozíku podporuje vysokou rychlost a tím i produktivitu manipulace ve frekventovaných skladech.

Staxio je nyní také k dispozici s indikátorem hmotnosti, který zobrazuje přibližnou hmotnost nákladu na vidlicích. Tím zabraňuje častému přetěžování regálů či menších dopravních prostředků.

Kryt šasi a motoru byl u všech modelů BT Levio a BT Staxio W-série zesílen a tím se kvalitou, robustností a odolností vyrovnal strojům vyšších řad a je tak lépe připraven pro tvrdé podmínky vysokofrekventovaných provozů.

Na přání je možné i tyto vozíky vybavit technologiemi, které pro nižší řady doposud nebyly příliš běžné. Mezi ně patří například prvky podporující bezpečnou jízdu - omezení rychlosti při zatáčení, což uvítá především obsluha při převážení vysokých nebo méně stabilních nákladů. Snížení rychlosti nezávisle na obsluze minimalizuje riziko nehod, škod a především možných zranění na pracovišti.

Vozíky BT Levio a BT Staxio W-série dále snižují nároky na spotřebu energie, nabízejí prodloužení pracovního času a také nižší emise CO2. Každý model je k dispozici s palubní nabíječkou pro rychlé, snadné a časově úsporné nabíjení na palubě nákladních vozidel. Všechny vozíky jsou dostupné s vlastní li-ionovou baterií Toyota již ve standardní výbavě.

U li-ionových vozíků nemusíte řešit výměnu baterie, a tedy ani nabíjárny nebo náhradní baterie. Li-ionové baterie mohou být nabíjeny příležitostně i během krátkých přestávek. Jsou zcela bezúdržbové a jejich účinnost je v porovnání s olověnými bateriemi o 30% vyšší.

Všechny skladové vozíky Toyota, a tedy i výše uvedené modely jsou vybaveny telematikou již ve standardní výbavě. Telematika a snadné připojení ke správě flotily I-Site i propojení s dalšími systémy Toyoty, např. servisní platformou T-Stream, dělá z každého skladového stroje Toyota "chytrý vozík". Připojení ke každému vozíku umožňuje efektivní měření jeho výkonu, možnost nastavení optimální provozního režimu a vylepšení produktivity a bezpečnosti manipulace.

Zdroj: Toyota Material Handling CZ

Rychlý kontakt

Potřebujete poradit?
+420 494 590 100 

prodej: +420 777 700 606
servis: +420 777 700 604
náhradní díly: +420 777 700 605
pronájem: +420 777 700 612
školení: +420 777 700 622contact

Náhradní díly SASPARTS
Příslušenství VZV
Díly pro malé zemní stroje
Pronájem strojů
Servis baterií
O společnosti
Společnost Auto SAS s.r.o. má provozovnu ve městě Solnice a specializuje se na obory manipulační technika a komunální technika, kterou nabízí v širokém výběru včetně odborného poradenství a servisu. V sortimentu firmy najdete vysokozdvižný vozík dle Vašich představ. Nabídka obsahuje vysokozdvižné vozíky a kompletní sortiment zn. Toyota, paletové a vychystávací vozíky, ale i komunální vozidla Multicar a ISUZU, čisticí stroje Hako, náhradní díly pro manipulační i komunální techniku, doplňky vysokozdvižných vozíků a další produkty a služby.