SAS - Systém aktivní stability

nové standardy: bezpečnosti vysokozdvižných vozíků, komfortu obsluhy, produktivity a úspor nákladů  
SAS logo

Toyota SAS je elektronický systém, který automaticky monitoruje a kontroluje přes 3000 klíčových funkcí vysokozdvižného vozíku. Tento revoluční systém si vyžádal více než 2 roky vývoje, na kterém se podílely více než tři desítky specializovaných inženýrů. Systém je chráněn 126 patenty Toyota.

Toyota SAS je založen na 3 typech komponentů: elektronické řídící jednotce, 10 senzorech a 3 akčních členech. Řídící jednotka SAS shromažduje informace ze senzorů a vypočítává, zda se vozík nenachází v potenciálně nebezpečné situaci. Podle výsledků pak v případě potřeby aktivuje jeden nebo více akčních členů.

Za normálního stavu je zadní náprava volná, aby se mohla naklánět a kopírovat nerovnosti povrchu. Tento stav je stabilní, dokud se těžiště neposune mimo trojúhelník stability a vozík se nezačne převracet. Aby se tomuto stavu zabránilo, blokovací zařízení vyvinuté společností Toyota přechodně zablokuje nápravu tak, aby byla zachována laterální stabilita vozíku.

Aktivní zámek náklonu zadní nápravy

SAS omezuje rizika při zatáčení bez negativních dopadů na produktivitu. Pokud se během zatáčení dostane vozík do nestabilního stavu, patentovaný zámek náklonu automaticky zablokuje zadní nápravu tak, aby se zvýšila stabilita vozíku. Významně se tak redukuje riziko bočního převrhnutí. Systém reaguje rychleji než nejzkušenější řidič. Vynikající stabilita zajišťovaná systémem SAS přispívá k vyšší bezpečnosti obsluhy, chrání zboží i vozík před poškozením.
Zajímavosti: Mobilní aplikace a Smart Access (chytrý přístup)

Aktivní omezení rychlosti při zatáčení

Jestliže SAS vyhodnotí rychlost zatáčení jako příliš vysokou, potlačí povely obsluhy a automaticky vozík zpomalí tak, aby byla kola i náklad ve správné poloze. Prevence nehod přispívá k bezpečnosti řidičů a udržuje stroje ve vynikajícím provozním stavu.

Aktivní kontrola úhlu dopředného náklonu stožáru

SAS zabraňuje nebezpečnému převrhnutí nákladu i vozíku směrem dopředu. Funkce kontroly úhlu dopředného naklonění stožáru monitoruje výšku zdvihu nákladu a polohu stožáru. V případě potřeby automaticky omezí úhel náklonu stožáru, a chrání tak řidiče i náklad. Menší riziko úrazů a škod na majetku může znamenat nižší náklady na pojištění.

Aktivní kontrola rychlosti náklonu stožáru vzad

Když je náklad nakloněn dozadu příliš rychle, může ohrozit řidiče, vozík i samotné zboží. Funkce kontroly rychlosti náklonu stožáru vzad sleduje možné rizikové faktory a odpovídajícím způsobem omezuje rychlost náklonu stožáru. Náklad se udrží bezpečně ve správné poloze a práce pokračuje dál.

Automatické vyrovnání vidlic

Seřízení vidlic do horizontální polohy zabere pokaždé určitý čas. S funkcí SAS vyrovnání vidlic je lze nastavit do vodorovné polohy pouhým stiskem tlačítka. To řidičům usnadňuje práci zejména s náklady ve výškách. Úspora času znamená vyšší produktivitu a také úsporu financí.

Aktivní synchronizátor řízení

Když odstraníte prokluz hydrauliky řízení, pomůžete řídiči pracovat bezpečněji a s větší efektivitou. SAS aktivní synchronizátor řízení provádí tuto činnost automaticky tím, že synchronizuje polohu volantu s polohou zadních kol. Obsluha vozíku tak pracuje ergonomicky a vždy přesně ví, kterým směrem vozík pojede. Její práce je tak bezpečnější a produktivnější.

 SAS

Leták ke stažení |

Rychlý kontakt

Potřebujete poradit?
+420 494 590 100 

prodej: +420 777 700 606
servis: +420 777 700 604
náhradní díly: +420 777 700 605
pronájem: +420 777 700 612
školení: +420 777 700 622contact

Náhradní díly SASPARTS
Příslušenství VZV
Díly pro malé zemní stroje
Pronájem strojů
Servis baterií
O společnosti
Společnost Auto SAS s.r.o. má provozovnu ve městě Solnice a specializuje se na obory manipulační technika a komunální technika, kterou nabízí v širokém výběru včetně odborného poradenství a servisu. V sortimentu firmy najdete vysokozdvižný vozík dle Vašich představ. Nabídka obsahuje vysokozdvižné vozíky a kompletní sortiment zn. Toyota, paletové a vychystávací vozíky, ale i komunální vozidla Multicar a ISUZU, čisticí stroje Hako, náhradní díly pro manipulační i komunální techniku, doplňky vysokozdvižných vozíků a další produkty a služby.