Manipulační technika pro nejtvrdší provozní podmínky

19.07.2019

V nabídce Auto SAS nechybí technika pro náročné provozy. Sem patří třeba manipulace v prašných, vlhkých, mokrých a blátivých podmínkách, v korozivním prostředí, na nezpevněném povrchu s výmoly, kolejemi apod.

Výběru manipulační techniky do takovýchto podmínek je třeba věnovat hodně času.

Vyškolený personál s mnohaletými zkušenostmi je tu právě proto, aby Vám pomohl.

Do nejtěžších provozů jsou doporučovány vozíky se spalovacím motorem.

Vysokozdvižné vozíky zn. Toyota jsou vybaveny průmyslovými motory, které jsou konstruovány pro náročné použití, s častými i studenými starty (i několikrát za den) tak, aby podávaly plný výkon i se studeným motorem a současně s optimální spotřebou pohonných hmot.

Jsou to motory, které zajistí požadovaný výkon při rozumných nákladech na údržbu, jsou odolné a vynikají dlouhou životností oproti běžným automobilovým motorům, které sice mají spotřebu nižší, ovšem za cenu vyšších nároků na údržbu a kratší životnost komponentů.

Všechny vozíky Toyota, a to jak zmiňované spalovací, tak i elektrické, jsou vyrobeny z ocelových dílů bez použití jakýchkoli plastů. Při manipulaci ve stísněných prostorách a náročných podmínkách, kdy může dojít častěji k nárazům a otěrům, jsou velkou výhodou. Plastové kryty při prasknutí mívají velmi ostré hrany, které mohou být nebezpečné pro náklad i osoby v blízkém okolí.

Zákazník může volit mezi standardním dieselovým modelem Tonero se čtyřválcovým motorem (do 36 kW) nebo nejmodernějším tříválcovým common rail motorem splňujícím přísnou emisní normu stupně 3B a s výkonem nad 36 kW. Tento motor má již jak turbo, tak dvě varianty převodovky: převažuje-li jízda po rovině, je vhodný jiný převodový poměr než při častých nerovnostech a stoupáních. Oba režimy se však liší z hlediska rychlosti pojezdu, výkonu, stoupavosti, spotřeby paliva nebo emisí. Pro správnou volbu je nutná znalost prostředí a požadavků. A právě proto je tu náš odborný personál.

V případě velmi prašného prostředí je třeba se bránit a chránit vozík účinnými prachovými filtry. I tady jsme připraveni pomoci s výběrem vhodného filtru a výkonného ventilátoru. Předčistič vzduchu na sání do motoru je v případě prašných prostředí nezbytností. Montuje se na rám motoru a odlučuje velké prachové částice. Uvnitř vozíku je pak vzduch čištěn tzv. cyklonovým filtrem, který při sání vzduch roztočí a odstraní i velmi jemný prach. Je složený z hrubého a jemného filtru a zajistí vyčištění vzduchu a zachycení všech prachových částic. Prostor obsluhy pak chrání přetlaková kabina, která nepustí dovnitř žádné závadné látky.

Další účinnou ochranou proti nečistotám je chladič s většími průduchy. Nečistoty chladičem proletí a neulpívají uvnitř a nezanášejí prostor, kudy proudí vzduch a ochlazuje chladicí kapalinu, případně hydraulický nebo převodový olej. Ve spojení s vysokorychlostním ventilátorem, který dokáže chladičem prohnat více vzduchu za stejný čas, jde o velmi účinnou ochranu vozíku.

Všude, kde hrozí větší riziko chyby, například při manipulaci ve výškách, tam kde obsluha dobře nevidí na paletu, paleta má nižší světlou výšku a tedy i menší prostor pro zasunutí vidlic, tam se uplatní funkce vyrovnávání vidlic do vodorovné polohy, součást systému aktivní stability SAS, jímž jsou vozíky Toyota vybaveny. 

Toyota nabízí také dvojí odpružení podle typu nákladu. Tam, kde se manipulují především velmi těžké náklady s hmotností nad polovinou nominální nosnosti, odpruží náklad hydraulický akumulátor a tam, kde se manipuluje s lehčími náklady, ale citlivými na nárazy, je využito odpružení vidlic.

Pro náročné provozy jsou určené modely Tonero se spalovacím motorem, od 3,5 t při 500 mm vyložení až po 8,0 t při 600 mm vyložení. Tyto stroje lze s výhodou nabídnout do dřevařského či stavebního průmyslu. Jsou vynikajícím pomocníkem pro práci s velkými, těžkými nebo nestandardními náklady, pro vícepaletovou manipulaci v různých provozních podmínkách - v zimě, v horku, v prachu.

Pro náročné terénní podmínky jsou pak určeny terénní vysokozdvižné vozíky zn. Samuk s vyšší světlou výškou podvozku, která usnadňuje pohyb terénem a umožňuje snazší manévrování. Tyto vozíky jsou vybaveny velkými koly s hlubokým dezénem s kyvnou řídicí nápravou. Ochranný rám kabiny výrazně snižuje vibrace stroje.

Rozhodujete se o nákupu vozíku do terénu či náročného provozu? Rádi poradíme - tel. 777 700 634.

Rychlý kontakt

Potřebujete poradit?
+420 494 590 100 

prodej: +420 777 700 606
servis: +420 777 700 604
náhradní díly: +420 777 700 605
pronájem: +420 777 700 612
školení: +420 777 700 622contact

Náhradní díly SASPARTS
Příslušenství VZV
Díly pro malé zemní stroje
Pronájem strojů
Servis baterií
O společnosti
Společnost Auto SAS s.r.o. má provozovnu ve městě Solnice a specializuje se na obory manipulační technika a komunální technika, kterou nabízí v širokém výběru včetně odborného poradenství a servisu. V sortimentu firmy najdete vysokozdvižný vozík dle Vašich představ. Nabídka obsahuje vysokozdvižné vozíky a kompletní sortiment zn. Toyota, paletové a vychystávací vozíky, ale i komunální vozidla Multicar a ISUZU, čisticí stroje Hako, náhradní díly pro manipulační i komunální techniku, doplňky vysokozdvižných vozíků a další produkty a služby.