Nejen Smetanova Litomyšl má naději

24.03.2020

Jako jedni ze stříbrných mecenášů festivalu Smetanova Litomyšl si dovolujeme sdílet vzkaz organizátorů tohoto kulturního svátku.

"Zdá se, že NADĚJE jako téma letošního ročníku Smetanovy Litomyšle bylo zvoleno velmi příhodně."

V období radikálních opatření proti šířící se hrozbě všichni cítí hlubokou naději, že po dosažení kulminačního bodu dojde ke zklidňování, uvolňování a budou se moci vrátit k běžnému životu.

Nikdo v tuto chvíli není schopen říct, kdy se k tomuto bodu přiblížíme, a tak opět jen naděje zbývá k víře, že festival konaný na přelomu června a července proběhne bez jakýchkoli omezení.

„Zatím je to daleko a nyní, když se situace mění každý den, není možno předvídat, co bude za tři měsíce. Tím méně činit nějaká opatření,“ říká ředitel festivalu Jan Pikna.

Festival Smetanova Litomyšl je neodmyslitelně spojený s létem a s pořady pod širým nebem v nádvoří litomyšlského zámku. Nelze proto uvažovat o změně termínu.

„Pokud by se koncerty a představení nemohly konat, samozřejmě bychom v souladu s našimi pořadatelskými podmínkami vraceli vstupné. V tuto chvíli ale probíhají přípravy bez jakékoli změny, úspěšně běží předprodej vstupenek a koncem května zahájíme stavbu zastřešení zámeckého nádvoří, aby druhý červnový týden bylo vše hotovo. Pak se uvidí,“ odkládá Pikna rozhodnutí oopatřeních.

Zatím se neobává ani kritických finančních potíží. „Rozpočet sestavujeme tak, aby výnos ze vstupného zhruba pokryl honoráře účinkujících. Ostatní náklady pokrývají dotace a dary sponzorů a mecenášů. Naštěstí máme velmi stabilní a přátelskou rodinu partnerů, nevěřím, že by odvolali svá plnění a nechali nás padnout. Věřím, že Smetanova Litomyšl má naději.“

Rychlý kontakt

Potřebujete poradit?
+420 494 590 100 contact

Náhradní díly SASPARTS
Servis baterií
Pronájem strojů
O společnosti
Společnost Auto SAS s.r.o. má provozovnu ve městě Solnice a specializuje se na obory manipulační technika a komunální technika, kterou nabízí v širokém výběru včetně odborného poradenství a servisu. V sortimentu firmy najdete vysokozdvižný vozík dle Vašich představ. Nabídka obsahuje vysokozdvižné vozíky a kompletní sortiment zn. Toyota, paletové a vychystávací vozíky, ale i komunální vozidla Multicar a ISUZU, čisticí stroje Hako, náhradní díly pro manipulační i komunální techniku, doplňky vysokozdvižných vozíků a další produkty a služby.