SPIDER ILD02

ILD02_390

Extrémní svahy, hrubé náletové porosty, nepřístupný a nebezpečný terén, jemná parková tráva, pohledové trávníky – s tím vším si dálkově řízená sekačka SPIDER ILD02 s přehledem poradí.

Patentovaný systém pojezdu spolu s unikátním systémem mulčování zaručují vždy dokonalý zástřih.

Hledáte-li profesionální sekačku pro náročný terén, právě jste ji našli.

Produktivita

výkonnost_ILD02

SPIDER ILD02 dosahuje produktivity až 7000 m2/h. Jinými slovy – vyrovná se až 15 křovinořezům nebo traktoru s žacím ramenem.

Díky patentované konstrukci podvozku umožňující pohyb sekačky v plném rozsahu 360° je každý pohyb tohoto stroje produktivní.

Ve srovnání s ruční technikou je denní produktivita sekačky ILD02 neporovnatelně vyšší, neboť odpadá faktor únavy operátora a povinnost pracovních přestávek.

Kvalita zástřihu

Unikátní žací ústrojí sekaček SPIDER je založeno na principu kvalitního mulčování, díky kterému není nutné posečenou trávu sbírat a složitě likvidovat. Nadrobno rozmělněná tráva se během sečení vrací k půdnímu drnu a slouží jako cenný zdroj živin pro další růst.

SPIDER ILD02 je vybaven čtyřnožovým žacím ústrojím zaručujícím vždy dokonalý zástřih a precizní mulčování. Nože jsou vyrobené ze speciální slitiny, která zaručuje pevnost i dostatečnou flexibilitu při náhodném nárazu na pevnou překážku.

Kromě klasických rovných nožů nabízíme také zakřivené nože, které oceníte zejména při častém sečení rekreačních a pohledových trávníků.

Univerzální použití

Sekačka SPIDER ILD02 je výjimečná tím, že ji lze při stejné konfiguraci použít jak na intenzivní sečení krátké trávy a parkových ploch, tak na kosení hrubého náletového porostu na rovných plochách, ale i na nejstrmějších svazích. S jedním strojem tak můžete sekat veškeré plochy a nepotřebujete specializovanou mechanizaci.

Využít ji tak můžete k sekání na extrémních svazích, podél silnic a dálnic, k sekání hrubých porostů nebo dlouho nesečených ploch, k údržbě železničních koridorů, parků a zahrad, prostor se zvýšenou mírou rizika, jako jsou vojenské prostory, dále k sekání hrází, měkkých břehů nebo prudkých svahů přehrad, ale také k údržbě sportovišť, sjezdových tratí atd.

V zimních měsících oceníte příslušenství v podobě sněžného pluhu, se kterým snadno odklidíte sněhovou pokrývku až do výšky 30 cm.

Bezpečnost na prvním místě

Na trhu byste těžko hledali bezpečnější stroj než je Spider. Díky dálkovému ovládání je obsluha mimo nebezpečný pracovní prostor, není vystavena vibracím ani nadměrnému hluku. Bezpečnost práce lze ještě zvýšit použitím hydraulického navijáku, který zajistí stabilitu stroje a ochranu před nežádoucím pohybem i v extrémních svazích. Sekačky Spider zaručují bezpečný provoz i v nejtěžších podmínkách.

ILD02_vybaveni
ILD02_dálkové ovládání

Systém dálkového řízení

Dosah dálkového ovládání sekačky SPIDER je 100 metrů a výdrž baterie ovladače až 20 hodin.

Ergonomicky řešený dálkový ovladač obsahuje ovládací prvky pro:

  • nastartování a zhasnutí motoru
  • nastavení rychlostního režimu pojezdu (želva/zajíc)
  • zapnutí a vypnutí žacího ústrojí
  • nastavení výšky sečení
  • změnu směru a rychlosti pojezdu
  • nouzové vypnutí celého systému
ILD02_systém pojezdu

Systém pojezdu

Plynulou změnu rychlosti stroje při zachování optimálního režimu spalovacího motoru zajišťuje hydrostatický systém pohonu kol. Kombinace citlivé regulace rychlosti a směru jízdy zaručuje přesné ovládání, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě vysokou bezpečnost.

SPIDER mode (Tančící krok)

Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje umožňuje všesměrové sečení trávy bez nutnosti složitého manévrování. Tomuto způsobu pohybu říkáme "tančící krok" a jednoduše jej lze popsat jako pohon všech kol směrem vpřed i vzad v kombinaci s neomezeným plynulým natáčením všech kol v plném rozsahu 360°. Na pozemku s rychle se měnícím sklonem a tam, kde se jiné stroje pohybují jen s velkými obtížemi, je sekačka SPIDER se svým originálním tančícím krokem zcela nepřekonatelná.

Smykové natáčení

Sekačky SPIDER ILD02 jsou oproti modelu ILD01 vybaveny i možností smykového natáčení. Tento způsob řízení umožňuje otáčení stroje okolo jeho svislé osy a zjednodušuje tak manipulaci se strojem.

Snadná přeprava

Pro přepravu sekačky SPIDER ILD02 lze použít speciální vozík za osobní automobil, který obsahuje integrované, snadno výsuvné nájezdy a systém zabezpečení stroje proti pohybu při jeho přepravě. Pro přepravu však lze použít i běžný přívěsný vozík za osobní automobil.

Image 0 -
Image 1 -
Image 2 -
Image 3 -
Image 4 -
Image 5 -
Image 6 -
Image 7 -
Image 8 -

Základní technické údaje

Pohonná jednotka

Motor Kawasaki FS691 V
Výkon [HP] 21/24
Výkon [kW] 15,4
Objem [ccm] 726
Zapalování elektronické
Objem nádrže [l] 16
Palivo bezolovnatý benzín

Pojezd a řízení

Převodovka hydrostatická
Olejová nádrž [l] 9
Rychlost [km/h] 0 - 8
Řízení 360°, 4 kola
Pojezdová kola 16 x 6.50-8

Žací ústrojí

Záběr [cm] 123
Výška sečení [cm] 9 - 14 / 7 - 12
Spojka nože elektromagnetická

Výkon a spotřeba

Produktivita práce [m2/h] až 7000
Spotřeba paliva [l/h] 3,5 - 5,5
Svahová dostupnost 41°/ 55° s navijákem
Rozměry [cm] 164 × 143 × 92,5
Pohotovostní hmotnost [kg] 387Zdroj: YouTube SPIDER - Slope mowers, Spider ILD 02 Bridge Sazava

Máte otázky? Zaujal Vás tento model? Máte zájem o PŘEDVEDENÍ stroje?
Kontaktujte nás:

Jméno a příjmení:

E-Mail:

Telefon:
Text:
Rychlý kontakt

Prodej strojů
Milan Lukášek: 777 700 601 

Servis strojů
Dispečink: 777 700 604

Náhradní díly
Milan Dubský: 777 700 619

Náhradní díly SASPARTS
Servis baterií
Pronájem strojů
O společnosti
Společnost Auto SAS s. r. o. má provozovnu ve městě Solnice a mezi její hlavní specializace patří manipulační technika a komunální technika, kterou nabízí v širokém výběru včetně odborného poradenství a servisu. V sortimentu firmy najdete vysokozdvižný vozík dle Vašich představ. Nabídka obsahuje vysokozdvižné vozíky zn. Toyota různých specifikací, jednotlivé modely komunálních vozidel Multicar a mnoho dalšího. Nově zde najdete i úklidové čisticí stroje Hako nebo svahové sekačky Spider.